Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i wymaganiom naszych Klientów, którzy chcą kredytować zakup lokalu mieszkalnego
proponujemy pomoc wykwalifikowanych doradców kredytowych współpracujących z naszą firmą.

Zachęcamy państwa do kontaktu w celu ustalenia szczegółów współpracy.

Malwina DzikaDoradca finansowy

tel./fax +48 89 614 10 60, kom. +48 735 961 769
malwina.dzika@alextg.pl
Plac Kombatantów 8/1, 14-300 Morąg

www.alextg.pl

KREDYT MIESZKANIOWY

Najważniejsza cecha kredytu mieszkaniowego...

Najważniejszą cechą kredytu mieszkaniowego jest jego zabezpieczenie hipoteką, wiąże się to z ograniczonym prawem rzeczowym, które zapisywane jest w księdze wieczystej nieruchomości, na rzecz banku udzielającego kredytu.

Na czym polega atrakcyjność kredytu mieszkaniowego?

Atrakcyjność kredytu mieszkaniowego polega przede wszystkim na tym, że jest on najniżej oprocentowanym kredytem wśród ofert bankowych. W związku z tym szukając najlepszego kredytu powinniśmy zwrócić uwagę na koszty wchodzące w jego skład, a więc  na marżę, prowizję i oprocentowanie. Marża jest niezmiennym składnikiem oprocentowania, towarzyszącym nam przez cały okres kredytowania. O jej wysokości najczęściej decyduje stosunek wysokości kredytu do wartości nieruchomości. Im wyższy wkład własny tym niższa powinna być marża. Kolejnym punktem, na który musimy zwrócić uwagę jest prowizja. Jest to jednorazowa opłata na rzecz banku, może ona stanowić spore obciążenie dla domowego budżetu, jednak banki kredytują również i prowizję. Następnie należy odnieść się do oprocentowania, jest to jeden z największych kosztów kredytu. Jego wysokość zmienia się
w czasie spłaty i jest uzależniona od prowizji oraz stopy WIBOR .

Jak wybrać najlepszą ofertę kredytową?

Należy pamiętać, że koszt oraz oferta kredytu uwarunkowane są zawsze od jego wysokości. Wybór jednego, najlepszego kredytu jest niemożliwy, ponieważ każda oferta zależy od sytuacji finansowej kredytobiorcy, w związku z czym można zwrócić się o pomoc do eksperta finansowego. Może on ułatwić wybór korzystnej oferty bankowej, a także uniknąć wysokich kosztów kredytu.

Kredyt mieszkaniowy – co warto wiedzieć…

Kredyt mieszkaniowy to dla wielu osób jedyna szansa na zakup własnego mieszkania. Ceny nieruchomości sprawiają, że trudno odłożyć taka kwotę, w związku z tym właśnie wśród kredytów bankowych, to właśnie kredyty mieszkaniowe cieszą się największym zainteresowaniem.