Łukasz Meronka – Doradca finansowy
kom. +48 508 294 871
lukasz.meronka@gmail.com
Żeromskiego 38, 14-300 Morąg
Zachęcamy państwa do kontaktu w celu ustalenia szczegółów współpracy.
kom. +48 508 294 871
lukasz.meronka@gmail.com
Żeromskiego 38, 14-300 Morąg
Najważniejszą cechą kredytu mieszkaniowego jest jego zabezpieczenie hipoteką, wiąże się to z ograniczonym prawem rzeczowym, które zapisywane jest w księdze wieczystej nieruchomości, na rzecz banku udzielającego kredytu.
Atrakcyjność kredytu mieszkaniowego polega przede wszystkim na tym, że jest on najniżej oprocentowanym kredytem wśród ofert bankowych. W związku z tym szukając najlepszego kredytu powinniśmy zwrócić uwagę na koszty wchodzące w jego skład, a więc na marżę, prowizję i oprocentowanie. Marża jest niezmiennym składnikiem oprocentowania, towarzyszącym nam przez cały okres kredytowania. O jej wysokości najczęściej decyduje stosunek wysokości kredytu do wartości nieruchomości. Im wyższy wkład własny tym niższa powinna być marża. Kolejnym punktem, na który musimy zwrócić uwagę jest prowizja. Jest to jednorazowa opłata na rzecz banku, może ona stanowić spore obciążenie dla domowego budżetu, jednak banki kredytują również i prowizję. Następnie należy odnieść się do oprocentowania, jest to jeden z największych kosztów kredytu. Jego wysokość zmienia się
w czasie spłaty i jest uzależniona od prowizji oraz stopy WIBOR .
Należy pamiętać, że koszt oraz oferta kredytu uwarunkowane są zawsze od jego wysokości. Wybór jednego, najlepszego kredytu jest niemożliwy, ponieważ każda oferta zależy od sytuacji finansowej kredytobiorcy, w związku z czym można zwrócić się o pomoc do eksperta finansowego. Może on ułatwić wybór korzystnej oferty bankowej, a także uniknąć wysokich kosztów kredytu.
Kredyt mieszkaniowy to dla wielu osób jedyna szansa na zakup własnego mieszkania. Ceny nieruchomości sprawiają, że trudno odłożyć taka kwotę, w związku z tym właśnie wśród kredytów bankowych, to właśnie kredyty mieszkaniowe cieszą się największym zainteresowaniem.
Dokładamy wszelkich starań, by proces zakupu mieszkania był nie tylko czytelny i zrozumiały, ale również niósł satysfakcję związaną z dobrą lokatą kapitału. Cena uzgodniona z deweloperem i wpisana w umowę jest gwarantowana. Nie musicie martwić się, że ulegnie ona zmianie podczas trwania procesów inwestycyjnych, jak również po ich zakończeniu.
Jeżeli jesteście zainteresowani lokalem mieszkalnym i jest on dostępny, możemy go zarezerwować. W tym celu sporządzamy umowę rezerwacyjną, która stanowi zobowiązanie Klienta do podpisania umowy sprzedaży i wpłaty kaucji wliczanej na poczet zakupu lokalu. W tej umowie określamy termin na podpisanie umowy przedwstępnej sprzedaży w formie aktu notarialnego, zwanej obecnie umową deweloperską.
Pierwszym krokiem formalnym jest podpisanie umowy deweloperskiej. Stanowi ona zobowiązanie Kupującego do nabycia lokalu mieszkalnego, a Sprzedającego do przeniesienia- po zakończeniu budowy przedmiotowego lokalu- własności na Kupującego.
Etapem końcowym jest przeniesienie własności lokalu mieszkalnego na Kupującego w formie aktu notarialnego po zakończeniu budowy.